Partizan zakazao večiti derbi u finalu Kupa Radivoj Korać

PARTIZAN NIS – FMP Meridian 92:89 (21:24, 31:19, 21:17, 19:29)

Košarkaši Partizana savladali su u drugom polufinalu FMP i zakazali veliko finale Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać sa Crvenom zvezdom mts u nedelju u 21h.
Utakmica je počela u jakom ritmu, a u 3. minutu se desio veliki peh za Partizan, pošto se Smailagić ozbiljnije povredio i morao je u svlačionicu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, FMP je u 6. minutu poveo 13:9, pogađali su igrači oba tima, da bi na kraju prve deonice bilo 24:21 za „pantere“.

Uzbudljivo je bilo i u drugoj četvrtini, i dalje potpuno izjednačeno… Posle dva minuta igre bilo je 26:26, a posle trojke Pantera Partizan je u 15. minutu poveo 35:32. Ponovo je izjednačio FMP, a Dangubić trojkom doneo prvi značajniji višak crno-belima – 45:39 minut i po pre poluvremena. Pogodio je za tri i Ledej (48:39), ali se nisu dali „panteri“. Ipak, poluvreme se završilo rezultatom 52:43.

Treća četvrtina krenula je u istom ritmu, crno-beli su držali dvocifrenu prednost. Povredio se i Mur, pa je morao na klupu, tim iz Železnika pokušavao je da uhvati priključak, ali nije uspevao. U 27. minutu bilo je 67:54, a posle trojke Dangubića na kraju treće četvrtine 73:60.

Smanjili su „panteri“ sa startu poslednjeg perioda igre na 65:73, a posle tajm-auta Partizana poenima Džonsa i na 67:73. Nisu crno-beli pogađali šuteve iako su imali šanse ponovo da se odlepe, ali su postigli samo jedan poena za tri i po minuta, sve do trojke Mura za 77:67. Bio je FMP i dalje u igri, pogodio je Tasić trojku, pa dvojku Izundu, onda i Šaranović trojku za 77:82 i otvorenu završnicu meča. Uzvratio je sa dve vezane trojke Panter i na 2:12 pre kraja doneo nedostižnih 88:77 crno-belima. Pogodio je Vujičić trojku za FMP i smanjio na 86:91, onda i Džons za 89:91 na manje od devet sekundi pre kraja. Fauliran je Avramović koji je pogodio jedno slobodno bacanje i „panterima“ je ostalo 7.8 sekundi da izbore produžetak, ali rezultat je ostao 92:89.